امریکن ایرلاینز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (2 Votes)

شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز، (به انگلیسی: American Airlines) بعنوان بزرگترین و معتبرترین شرکتهای هواپیمایی جهان، بر پایه شمار انتقال بار و مسافر شناخته می‌شود، همچنین پس از شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزای آلمان ، در رتبه دوم از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی جهان، بر پایه میزان درآمد سالیانه، به‌شمار می‌آید.

امریکن ایر لاینز در سال ۱۹۳۰ با نام امریکن ایرویز فعالیتش را آغاز نمود و تا سال ۲۰۱۱ به‌عنوان زیرمجموعه شرکت ای‌ام‌آر کورپوریشن فعالیت می‌کرد و در ماه نوامبر این سال، ای‌ام‌آر کورپوریشن اعلام ورشکستگی نمود. سپس در ماه فوریه ۲۰۱۳ امریکن ایرلاینز با یو اس ایرویز ادغام شدند.

امریکن ایرلاینز در حال حاضر روزانه به ۲۷۳ مقصد داخلی و خارجی آمریکا  واقع در آمریکای شمالی، اروپا، اقیانوسیه، کارائیب و آمریکای جنوبی پروازهای مستقیم دارد.

شرکت امریکن ایرلاینز در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۹۳٫۷ میلیون مسافر را منتقل نموده‌است، که از این لحاظ یک رکود در تاریخ خطوط هواپیمایی به‌حساب می‌آید.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر فورت وورث،ایالت تگزاس قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورت ورث، فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی، فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس، فرودگاه بین‌المللی میامی و فرودگاه بین‌المللی اوهر شیکاگو، قطب‌های این شرکت هواپیمایی و آشیانه هواپیماهای این شرکت به‌شمار می‌آیند. این شرکت در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای ۶۳۱ فروند هواپیمای جت مسافربری می‌باشد.که وظیه حمل بار و مسافر را در سطح جهان بعهده دارد.امریکن ایر لاین با کد یاتا AA و کد ایکائو AAL و نشان پرواز AMERICAN پرواز می نماید

جهت رزرو پروازهای امریکن ایرزلاینز و رزرو هتل در سراسر آمریکا با شماره های 87170 و 88505454 تماس حاصل فرمایید

www.bilitonline.ir

امروز

.
چهارشنبه 29 اسفند 1397.
تاریخ شمسی :
الأربعاء 14 رجب 1440.
تاریخ قمری :
Mar 20 2019.
تاریخ میلادی :

درباره ما

تیم بلیط آنلاین با هدف ارائه خدمات نوین و کاملا متفاوت در زمینه ارائه انواع بلیط های داخلی و خارجی افتتاح گردیده است.

http://bilitonline.ir

عضویت در خبرنامه

شما اینجا هستید: Homeایرلاین خارجیامریکن ایرلاینز