ایران ایر

ایران ایر:اردیبهشت سال 1325سالروز تاسیس شرکتی بود که شاید تا قبل از آن فقط برای ایرانیان یک رویا بود.سالروز تاسیس شرکت هواپیمایی ایران یا ایرانین ایر ویز. از آنجاییکه امام رضا (ع)حرمت بسییار زیادی نزد شیعیان ایرانی داراست نخستین حرکت هواپیمایی ملی ایران به سوی امام رضا بود و پرواز مقدس تهران مشهد نخستین پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر لقب گرفت.ایران ایر از سال 1324تا سال 1341بعنوان اولین و تنها ایر لاین ایرانی علاوه بر پرواز تهران مشهد چند پرواز داخلی و بین المللی دیگر را تحت پوشش خود قرار داد.پراکندگی جغرافیایی ایران و وسعت بینظیرآن باعث شد در بیست ویک بهمن سال 1341وزیر راه وقت پیشنهاد  تاسیس هواپیمایی ملی ایران را داد و پس از تصویب آن در پنجم اسفند 1340با ادغام دو خط هوایی پرشین ایر ویز و ایران ایر ویز هواپیمایی ملی ایران تاسیس گردید که با ختصار به آن نام هما نهادند که تا امروز این نام خفظ شده است. ازجمله اهداف اوليه ي تاسيس هواپیمایی ملی ایران "هما" ، پوشش احتياجات حمل و نقل هوايي داخل كشور همراه با رعايت بيشتر اصول ايمني پروازي و برقراري سرويس هاي حمل و نقل هوايي با كشورهاي هم جوار و دور دست ، ضمن مراعات همزمان قرارداد هاي  متقابل مباني تجاري و مصالح كشوربود.شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران حدود نيم قرن است كه به عنوان بازويي توانمند در اختيار مردم ايران بوده و مي كوشد تا با جابجايي مسافر، بار صادراتي و وارداتي و پست در شبكه داخلي و بين المللي به نحو مطلوب انجام وظيفه نمايد. براي يك شركت هواپيمايي كه پرچم ملي را به دوش مي كشد، افتخاري بالاتر از اين نيست كه همواره در خدمت مردمي باشد كه موجوديت خود را مديون همراهي و مساعدت آنان مي داند.شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران"هما" 52 سال سابقه فعاليت دارد که با احتساب شرکت ایران ایر ویز به نزدیک 70سال می رسد  که در اين مدت ميليون ها مسافر ايراني و خارجي را از طريق هزاران  پرواز ايمن و آسوده را به مقصد رسانده است . با اتكا به چنين كارنامه اي "هما" قصد دارد مسير توسعه را با كارايي مناسب ادامه دهد. امید است با رفع تحریمهای ظالمانه بر علیه صنعت هوایی کشور هما نوسازی شده و پیشرو بودن در این صنعت را در ایران و منطقه به اثبات برساند

بلیط هواپیما تهران آمستردام با پرواز ایران ایر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.58 (13 Votes)

بلیط هواپیما تهران آمستردام با پرواز ایران ایر

برای سفر به شهر آمستردام هلند یکی از بهترین گزینه ، ایرلاین ایران ایر می باشد. اطلاعات این پرواز به شرح زیر است :

مطالعه بیشتر...

بلیط هواپیما تهران لندن با پرواز ایران ایر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.28 (16 Votes)

بلیط هواپیما تهران لندن با پرواز ایران ایر

برای سفر به شهر لندن انگلستان یکی از بهترین گزینه ، ایرلاین ایران ایر می باشد. اطلاعات این پرواز به شرح زیر است :

مطالعه بیشتر...

بلیط هواپیما تهران مسکو با پرواز ایران ایر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (6 Votes)

بلیط هواپیما تهران مسکو با پرواز ایران ایر
هواپیمایی ایران ایر یکی از پر سابقه ترین خطوط هوایی است که در مسیر تهران به مسکو و بر عکس در حال جابجایی مسافران می باشد . اطلاعات مربوط به این ایرلاین در زیر آمده است:

مطالعه بیشتر...

بلیط هواپیما تهران پاریس با پرواز ایران ایر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.36 (7 Votes)

بلیط هواپیما تهران پاریس با پرواز ایران ایر

از بهترین ایرلاین هایی که بین دو شهر تهران و پاریس پرواز دارند ، هواپیمایی ایران ایر است . اطلاعات این پرواز به شرح زیر است:

مطالعه بیشتر...

بلیط هواپیما تهران کلن با پرواز ایران ایر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (9 Votes)

بلیط هواپیما تهران کلن با پرواز ایران ایر

برای سفر به کلن آلمان از تهران می توانید از خطوط هوایی ایران ایر به صورت رفت و برگشت استفاده نمایید ! اطلاعات این پرواز  به شرح زیر است :

مطالعه بیشتر...

بلیط هواپیما تهران آنکارا با پرواز ایران ایر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.65 (10 Votes)

بلیط هواپیما تهران آنکارا با پرواز ایران ایر

اگر بین دو پایتخت مهم کشور ایران و ترکیه یعنی تهران و آنکارا  قصد سفر داردید ، هواپیمایی ایران ایر گزینه ای مناسب است این لاین با اطلاعات زیر در اختیار شماست:

مطالعه بیشتر...

بلیط هواپیما تهران استانبول با پرواز ایران ایر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.81 (8 Votes)

بلیط هواپیما تهران استانبول با پرواز ایران ایر

برای رفتن به استانبول تهران و برعکس، می توانید از ایرلاین ایران ایر استفاده نمایید. اطلاعات پروازی این لاین هوایی به صورت زیر است :

مطالعه بیشتر...

بلیط هواپیما تهران پکن با پرواز ایران ایر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (6 Votes)

بلیط هواپیما تهران پکن با پرواز ایران ایر

خط هوایی ایران ایر یکی از پرسابقه ترین خطوط هوایی است که بین دو شهر تهران و پکن در حال پرواز است . اگر قصد پرواز با این ایرلای را دارید به اطلاعات زیر توجه کنید:

مطالعه بیشتر...

بلیط هواپیما تهران دبی با پرواز ایران ایر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.20 (5 Votes)

بلیط هواپیما تهران دبی با پرواز ایران ایر

اگر بین دو شهر تهران و دبی مسافرت می کنید ،خط هوایی ایران ایر ، یکی از مناسب ترین گزینه هاست. اطلاعات پروازی این ایرلاین به شرح زیر است :

مطالعه بیشتر...

علائم رفع تحریمها از ایران ایر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (4 Votes)

پس از سی و پنج سال قطع روابط کامل شرکت هوا فضای آمریکا با جمهوری اسلامی ایران الی الخصوص هواپیمایی ملی ایران،بالاخره دیوار بلند این تحریمها ترک برداشت و امور قراردادهای ایران ایر توانست قراردادی به ارزش یکصدو بیست هزار دلار با شرکت هواپیما سازی بوئینگ بامضا برساند و محصولات و لوازم یدکی هواپیماهای بوئینگ در اختیار خود را از این شرکت خریداری نماید.پس از آنکه در توافق موقت هسته ای بین ایران و 5+1 موضوع تحریمهای هوایی مورد بحث و توجه ویژه قرار گرفت،ارتباط شرکتهای هواپیمایی ایرانی با شرکتهای هوا فضای غربی الی الخصوص آمریکا آغاز شد.شرکت هواپیماسازی بوئینگ اعلام کرد:به هواپیمایی ملی ایران هما -ایران ایر-نقشه ، راهنما ، دیتا و نقشه های ناوبری فروخته است.به گزارش خبرگزاری رویترز،شرکت بوئینگ و شرکت جنرال الکتریک در اپریل 2014اعلام نمودند از اداره کنترل دارایی و درآمدهای خارجی آمریکا مجوز صادرات به ایران را دریافت کرده اند ، که تحت توافق هسته ای مقدماتی و تسهیل تحریمها ، به این شرکتها اجازه داده می شود قطعات یدکی هواپیماهای مسافربری به ایران بفروشند.بوئدنگ اعلام کرده در آینده ممکن است قطعات بیشتری در اختیار ایران قرار دهد.اگر چه این معاملات در سطح صنعت هوایی بسیار محدود است ولی ازین جهت که بر بدنه تحریمهای ظالمانه علیه ایران شکاف وارد نموده است حائز اهمیت است.

منابع:رویترز،همشهری

گردآوری :تیم کارشناسی و پشتیبانی بلیط آنلاین

مقالات دیگر...

  1. ایران ایر

امروز

.
چهارشنبه 29 اسفند 1397.
تاریخ شمسی :
الأربعاء 14 رجب 1440.
تاریخ قمری :
Mar 20 2019.
تاریخ میلادی :

درباره ما

تیم بلیط آنلاین با هدف ارائه خدمات نوین و کاملا متفاوت در زمینه ارائه انواع بلیط های داخلی و خارجی افتتاح گردیده است.

http://bilitonline.ir

عضویت در خبرنامه

شما اینجا هستید: Homeایرلاین داخلیایرلاین ایران ایر